Nowy standard. Twoje centrum tworzenia inteligentnego, szybkiego i zrównoważonego oprogramowania AI
Table of Contents
Vue.js to drugi najczęściej używany framework frontendowy na świecie. Osiągnął 44,8% użycia wśród deweloperów w badaniu State of JS 2025 wobec 69,9% Reacta, a według W3Techs odpowiada za około 19% rynku frameworków frontendowych na działających stronach internetowych. Oficjalny katalog Vue Partner, tymczasem wymienia dokładnie siedem agencji na świecie.
Ta rozbieżność to najważniejsza rzecz, jaką warto wiedzieć, zanim zaczniesz się rozglądać. Specjalistów od Vue rekomendowanych przez twórców frameworka jest niewielu, a większość firm reklamujących się jako „firma tworząca aplikacje w Vue.js” to ogólne agencje webowe, które po prostu pracują także z Vue obok kilku innych stosów technologicznych. Żadna z tych opcji nie jest z definicji zła. Odpowiadają na różne potrzeby, a różnica w cenie między nimi może być nawet czterokrotna.
W tym artykule przyglądamy się sześciu firmom z obu stron tego podziału, a następnie pokazujemy benchmarki stawek na 2026 rok i pytania, które warto zadać, zanim cokolwiek podpiszesz.
Podsumowanie
Pozycja techniczna Vue w 2026 roku jest już ugruntowana: Vue 3 jest dojrzałe, Nuxt 4 to domyślna ścieżka full-stack, a Vue 3.6 wprowadza Vapor Mode oraz przepisany rdzeń reaktywności oparty na alien-signals, który eliminuje wirtualny DOM dla komponentów, które to włączą. Sytuacja biznesowa jest jednak mniej jednoznaczna.
Tylko trzy z sześciu opisanych tu firm mają oficjalne partnerstwo Vue, a publikowane stawki godzinowe w tej grupie mieszczą się w przedziale od 25 do 149 USD, co daje na tyle duży rozrzut, że sama stawka mówi bardzo niewiele o dopasowaniu.
Te firmy różnią się przede wszystkim modelem współpracy: certyfikowanym zespołem Vue działającym w twojej bazie kodu, partnerem produktowym prowadzącym projekt kompleksowo, firmą mobile-first z certyfikatami bezpieczeństwa albo agencją z USA budującą strony nastawione na konwersję. Najpierw wybierz model, potem przedział cenowy.
Najlepsze firmy tworzące aplikacje w Vue.js w 2026 roku (bez rankingu)
Ta lista nie jest rankingiem. Poniższe sześć firm zostało ułożonych tak, by pokazać przekrój tego rynku, a nie oceniać je względem siebie.
Można je podzielić na dwie grupy. Monterail, Curotec i Redberry figurują w oficjalnym katalogu Vue Partner, co oznacza, że zespół core Vue rekomenduje je do konsultingu i tworzenia aplikacji w Vue. Cogniteq, Three29 i Animink to szersze agencje webowe i software’owe. Cogniteq wymienia Vue.js wśród swoich technologii frontendowych; Three29 i Animink w ogóle nie publikują informacji o kompetencjach Vue i każdy z poniższych profili mówi o tym wprost. Są tu dlatego, że na realnej shortliście kupującego często znajdują się właśnie takie firmy, a przy stronie marketingowej lub projekcie webowym dla MŚP framework może być najmniej interesującą decyzją, jaką podejmiesz.
Każdy profil ma te same cztery sekcje, a każda liczba pochodzi z profilu firmy w Clutch albo z jej własnych opublikowanych materiałów.
Monterail
Monterail to firma tworząca oprogramowanie z wykorzystaniem AI agentowego z siedzibą we Wrocławiu, Polska, założona w 2010 i dziś ma ponad 130 inżynierów, projektantów i specjalistów produktowych na pokładzie. Zrealizowała ponad 900 projektów i obecnie odnotowuje NPS na poziomie 71. Wśród klientów są Bosch, Merck, EY, DocPlanner i SharkNinja, a firma została wyróżniona przez Deloitte jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej (w 2016 i 2017 roku) oraz znalazła się w rankingu Financial Times 1000 w 2018 roku.
Jeśli chodzi o Vue, Monterail zdobyła swoje oficjalne partnerstwo z Vue.js w 2019 roku i została oficjalnym partnerem Nuxt w 2024 roku, co czyni ją jedną z nielicznych agencji mających oba te partnerstwa. Oprócz Vue i Nuxt podstawowy stos technologiczny obejmuje Ruby on Rails, React Native, Flutter i Node.js, a także dedykowane usługi tworzenia AI-native. Trzy przejęcia w ciągu dwóch lat poszerzyły skalę działalności: Untitled Kingdom (MedTech, 2024), ElPassion (product design i development, 2025) oraz Lakeview Labs (aplikacje dla szybko rosnących startupów, 2025). Największe doświadczenie branżowe firma ma w healthtech i MedTech, fintechu, HRTech, retailu oraz proptechu.
Przykładowy projekt Monterail
Gradido to organizacja non-profit tworząca alternatywny model monetarny, a jej platforma waluty cyfrowej działa w oparciu o technologię rozproszonego rejestru i obejmuje portfele, śledzenie transakcji oraz warstwę zarządzania społecznością. Baza kodu była oparta na Vue 2, a przejście do Vue 3 bardziej przypominało przebudowę niż aktualizację. Najtrudniejsze były zależności. BootstrapVue został porzucony i nie działał na Vue 3, więc Monterail przeniosła projekt na bootstrap-vue-next gdy ta biblioteka była jeszcze w fazie alpha, co oznaczało przepisanie warstwy komponentów i zaakceptowanie realnego ryzyka w zamian za dalszy rozwój wspierany przez utrzymywaną bibliotekę. vee-validate Aktualizacja do wersji 4.0 wymusiła drugą decyzję: zespół przestawił bazę kodu z Options API na Composition API, zamiast obudowywać obejściami nowy model obsługi formularzy.
Reszta była mało efektowna, ale konieczna. Monterail zrezygnowała z @vue/cli-service, zamieniła Webpack na Vite, zaktualizowała Node, aby obie aplikacje działały na jednej wersji, zastąpiła vue-timers i vue2-transitions odpowiednikami dla Vue 3 oraz ujednoliciła obsługę operacji asynchronicznych, przechodząc na async/await zamiast mieszanki promise’ów i awaitów. Zespół trzech osób przepisał ponad 1 000 testów i zaktualizował ponad 400 plików kodu. Gradido zyskało szybsze renderowanie, mniejsze zużycie pamięci, krótsze czasy ładowania zarówno w panelu administracyjnym, jak i w aplikacji frontendowej, a także znacznie mniejszy dług techniczny. pełne studium przypadku szczegółowo opisuje to etapowe podejście.
Inne wyróżnione realizacje Monterail dotyczą dłuższej współpracy. Firma wspiera Cooleaf od 12 lat, rozwijając startup z obszaru zaangażowania pracowników w platformę obsługującą ponad 110 000 użytkowników w 103 organizacjach, rozwinęła aplikację diabetologiczną Merck do ośmiu rynków w wielu wersjach językowych, a także rozwinęła Seat Unique od początkowego MVP do nagradzanej platformy premium do sprzedaży biletów.
Ile kosztuje tworzenie stron internetowych w Monterail?
Publikowana przez Monterail średnia stawka godzinowa wynosi od 25 do 49 USD, a minimalna wartość projektu to 10 000 USD. Ocena kosztów Monterail w Clutch to 4,4 na 5, najniższa na tej liście — i warto ją uważnie przeanalizować, zamiast od razu odrzucać. Rzeczywiste współprace mieszczą się w przedziale od 30 000 USD do ponad 1 mln USD, a najczęstsza wartość projektu to od 50 000 do 199 999 USD w 45 recenzjach. Ta stawka plasuje się na dole widełek dla seniorów w Europie Wschodniej w poniższej tabeli porównawczej, podczas gdy wartości projektów są blisko górnej granicy zakresu dla SaaS i portali, co pokazuje, że Monterail zazwyczaj sprzedaje zakres prac, a nie godziny.
Co klienci mówią o współpracy z Monterail?
„Przeszliśmy od reaktywnego planowania do proaktywnych decyzji opartych na danych. Możliwość zobaczenia prototypu w jeden dzień i tak szybkiego rozwinięcia go do rozwiązania gotowego dla przedsiębiorstwa całkowicie zmieniła nasze podejście do zarządzania zasobami.” - Bram Verstraeten, Senior Project Manager, SPIE Belgium
„Migracja tak złożonego projektu jak nasz z Vue 2 do Vue 3 jest powszechnie uznawana za duże wyzwanie. To niemal jak programowanie od nowa. Dlatego zdecydowaliśmy się współpracować z Monterail jako wyróżnionym partnerem Vue.js. [...] To najlepsze doświadczenie outsourcingowe, jakie kiedykolwiek mieliśmy.” - Bernd Hückstädt, Founder and Director, Gradido Academy
„Jeśli chcesz zlecić programowanie po najniższej stawce godzinowej, Monterail nie jest dla ciebie. Jeśli chcesz szybko budować skuteczne produkty, Monterail powinno znaleźć się na twojej krótkiej liście.” - Alan Buxton, CTO, Simfoni
Recenzenci, którzy wskazują słabe strony, zwykle zwracają uwagę na to samo. Kilku klientów Clutch stwierdziło, że kompetencje inżynierskie Monterail wyprzedzały jego kompetencje projektowe, a część z nich zaangażowała zewnętrznych projektantów, by zniwelować tę różnicę. Przejęcie ElPassion w 2025 roku miało bezpośrednio odpowiedzieć na ten problem, jednak firmy oceniające współpracę zorientowaną na design nadal powinny poprosić o najnowsze przykłady, zamiast zakładać, że samo przejęcie wszystko rozwiązuje.
Dlaczego firmy wybierają Monterail?
Posiadanie partnerstw zarówno z Vue, jak i Nuxt stawia Monterail w gronie agencji, które można policzyć na palcach jednej ręki, a projekt Gradido pokazuje, co to daje przy najtrudniejszym typowym zadaniu w Vue, czyli pełnej migracji z Vue 2 do Vue 3 łącznie z przepisywaniem zależności, na którym większość zespołów się zatrzymuje.
Szesnaście lat i ponad 900 projektów daje pewien rodzaj rozpoznawania wzorców, który przekłada się na mniejszą liczbę niespodzianek w czwartym miesiącu, a NPS na poziomie 71 sugeruje, że klienci wracają.
Klienci wielokrotnie podkreślają, że onboarding przebiega szybko, a inżynierowie Monterail dołączają do istniejących zespołów, zamiast działać jako odizolowany dostawca.
Bogate doświadczenie w branżach regulowanych — healthtech, MedTech i fintech — w tym ponad 75 aplikacji medycznych, co znacząco skraca rozmowy o zgodności z przepisami.
Zespół pracuje z Polski w godzinach dogodnych dla USA, więc europejska struktura kosztów nie oznacza dwunastogodzinnego czasu oczekiwania na odpowiedź.
Curotec
Curotec to filadelfijskafirma zajmująca się tworzeniem produktów, założona w 2010, z 120-osobowym zespołem i obsługą ponad 500 klientów. Jest oficjalnym partnerem Vue.js, a na swojej stronie technologicznej wymienia Laravel, Vue.js, React, Python, WordPress i Node.js. Do istotnych realizacji należy modernizacja legacy oprogramowania Comcast do projektowania sieci koncentrycznych i światłowodowych Comcast oraz stworzenie portalu do zgłoszeń do FDA dla firmy z sektora ochrony zdrowia z listy Fortune 50. Firma została wyróżniona przez Inc. 5000, Philly 100, Civic 50 i W3 Awards.
To, co strukturalnie odróżnia Curotec od większości agencji rozważanych przy wyborze partnera Vue, to oferowanie trzech odrębnych modeli współpracy zamiast jednego: staff augmentation, retainer i kompleksowa realizacja projektu. Jeśli masz wewnętrzny zespół, który potrzebuje dodatkowych zasobów Vue, a nie dostawcy, któremu trzeba przygotować brief, ten profil będzie odpowiedni.
Przykładowy projekt Curotec
Międzynarodowa firma technologiczna miała produkt wspierający decyzje kliniczne, z którego lekarze korzystali w ponad 190 krajach i w 90% akademickich ośrodków medycznych w USA. Produkt działał na legacy wersji Angulara, stał się trudny w utrzymaniu i wymagał przebudowy UI oraz migracji do Vue.js. Klient rozpoczął replatforming wewnętrznie, ale termin wydania szybko się zbliżał i potrzebował inżynierów Vue, którzy mogli dołączyć bez okresu wdrożenia.
Curotec wybrano właśnie ze względu na status partnera Vue.js. Przydzielono sześciu inżynierów na cztery miesiące, osadzonych bezpośrednio w codziennych procesach klienta, z dostępem do repozytorium i zadaniami z backlogu realizowanymi razem z zespołem wewnętrznym. Klient dotrzymał terminu wydania, a współpraca była kontynuowana przy kolejnym wydaniu. Case study zostało opublikowane w zanonimizowanej formie ze względu na wymogi umowne MSA, dlatego nazwa klienta nie została ujawniona.
Ile kosztuje tworzenie stron internetowych w Curotec?
Publikowana przez Curotec średnia stawka godzinowa wynosi od 50 do 99 USD przy minimalnej wartości projektu 10 000 USD, a ocena kosztowa na Clutch wynosi 4,8 na 5. Rzeczywista wartość współpracy mieści się w przedziale od 5 000 USD do ponad 300 000 USD, przy czym najczęstszy przedział to od 50 000 USD do 199 999 USD w 15 recenzjach. Jak na firmę z siedzibą w USA, taka stawka jest wyraźnie niższa niż 150–300 USD, których zwykle żądają butikowe agencje z USA — i właśnie na takim arbitrażu opiera się oferta Curotec.
Co klienci mówią o współpracy z Curotec?
„Przez cały ten proces byli dla nas znakomitym partnerem. Jesteśmy pod dużym wrażeniem ich umiejętności audytowania i poprawy dostępności naszej strony internetowej.” — Joseph Dolle, Director of Web Services, GTT
„Doceniam, że Curotec angażuje się w budowanie z nami długoterminowej relacji.” — Stanley Berry, President, Berry Writing Group, Inc.
„Curotec jest dla nas solidnym partnerem. Rozumieją, co próbujemy osiągnąć i czym jest fundacja społecznościowa.” — Diane Melley, Executive Director, Philadelphia Foundation
Powtarzająca się krytyka jest łagodna, ale konsekwentna: część klientów oczekiwała większej proaktywności w realizacji zadań i większej dbałości o szczegóły podczas kolejnych iteracji projektowych. Recenzenci zazwyczaj podkreślają, że zespół reagował na te uwagi po ich zgłoszeniu, co sugeruje, że chodzi raczej o to, jak precyzyjnie określisz oczekiwania na początku współpracy.
Dlaczego firmy wybierają Curotec?
Status oficjalnego partnera Vue.js potwierdzony udokumentowaną migracją enterprise do Vue, a nie tylko logo na stronie internetowej.
Trzy modele współpracy oznaczają, że możesz zacząć od dwóch specjalistów w modelu staff augmentation i przejść do kompleksowej realizacji projektu bez zmiany dostawcy.
Obecność w Filadelfii całkowicie eliminuje problem stref czasowych dla zespołów z Ameryki Północnej, przy stawkach wynoszących mniej więcej połowę typowych stawek butikowych agencji z USA.
Portfolio klientów obejmujące Comcast, portal do składania dokumentacji do FDA oraz spółkę SaaS z rundą Series B pokazuje, że firma swobodnie działa zarówno na skalę enterprise, jak i growth-stage.
Recenzenci konsekwentnie podkreślają, że Curotec traktuje tę relację jak partnerstwo, a nie kolejkę zgłoszeń, co znajduje odzwierciedlenie w 4,8 na 5 ocenie kosztowej.
Redberry
Redberry ma siedzibę w Tbilisi, Georgia, została założona w 2014 przez czworo przyjaciół i dziś to 200-osobowy zespół, w tym ponad 100 programistów. Firma dostarczyła ponad 300 aplikacji webowych i mobilnych dla ponad 80 firm, a do tego jest jedną z bardzo nielicznych agencji na świecie, które mają jednocześnie partnerstwo Premier Tier z Laravel oraz oficjalne partnerstwo z Vue. Wśród klientów są zarówno startupy na wczesnym etapie, jak i spółki notowane na giełdzie z USA, Wielkiej Brytanii, Bliskiego Wschodu i ponad dziesięciu krajów UE. Spółka holdingowa notowana na LSE Georgia Capital zainwestował w tę firmę, a Redberry otrzymało tytuł Agencji Roku w Gruzji w 2021 roku.
Redberry wyróżnia się też tym, że jest połączeniem software house’u i agencji kreatywnej. Jej dział marketingu zdobył ponad 100 międzynarodowych nagród, w tym dziewięć złotych i cztery srebrne medale na festiwalu White Square w 2019 roku. Po stronie kosztów ważnym elementem oferty jest minimalny reżim podatkowy Gruzji dla outsourcingu oprogramowania — to właśnie on pozwala partnerowi z poziomu Premier Tier działać w przedziale stawek godzinowych od 25 do 49 USD.
Przykładowy projekt Redberry
Tavistock Protect to jeden z najszybciej rozwijających się w Wielkiej Brytanii specjalistów w zakresie kredytów hipotecznych i ubezpieczeń ochronnych, należący do grupy z 400 doradcami, 80 000 klientów i aktywami pod zarządzaniem o wartości ponad 5 mld GBP. Jego doradcy działają zgodnie z zasadami FCA dotyczącymi adekwatności rekomendacji, dokumentacji i nadzoru nad zgodnością z przepisami, a przed współpracą z Redberry działalność była rozproszona między platformą do wycen, wątkami e-mailowymi, arkuszami kalkulacyjnymi i ręcznym naliczaniem prowizji.
Redberry stworzyło PP Mobius, czyli wertykalny CRM, który obsługuje cały cykl sprzedaży ubezpieczeń ochronnych w ramach jednego rekordu klienta: fact find, porównanie ofert dostawców przez iPipeline SolutionBuilder, weryfikację AML przez SmartSearch, przegląd zgodności z przepisami, złożenie polisy, naliczanie prowizji, generowanie pasków płacowych i raportowanie finansowe. Najciekawsza jest warstwa zgodności z przepisami. Workflowy sterowane stanem uniemożliwiają doradcom pomijanie kroków zgodności z przepisami, a deterministyczny silnik prowizyjny generuje wyjaśnialne, audytowalne wypłaty w wielopoziomowej, kroczącej rocznej strukturze składek, a silnik kontroli AI zbudowany na Laravel AI SDK uruchamia osobne mikroagenty dla każdego sprawdzenia zgodności, z których każdy zwraca poziomy pewności i dane śledzenia przesyłane strumieniowo na ekran osoby weryfikującej w czasie rzeczywistym. Każda wersja przeglądu jest niezmiennym snapshotem, który można wyeksportować do PDF przygotowanego z myślą o wymogach audytowych FCA.
Dla porządku, biorąc pod uwagę temat tego artykułu: PP Mobius działa na Laravel i Livewire , a nie na Vue. To najlepszy dostępny dowód głębokości kompetencji inżynierskich Redberry, a partnerstwo z Vue jest osobnym atutem. Jeśli właśnie tego szukasz, poproś o pokazanie realizacji opartych na Vue. To case study opisuje pracę dedykowanego, zwinnego, czteroosobowego zespołu, która trwa już ponad dwa lata i nadal trwa.

Ile kosztuje web development w Redberry?
Redberry podaje średnią stawkę godzinową na poziomie od 25 do 49 USD przy najwyższym minimalnym budżecie na tej liście — 25 000 USD, oraz ocenę kosztową Clutch na poziomie 4,8 na 5. Zakres współpracy obejmuje projekty od 8 000 USD do ponad 500 000 USD, przy czym najczęstszy przedział to od 50 000 do 199 999 USD na podstawie 26 opinii. Wyższy próg wejścia jest celowym filtrem: Redberry jest nastawione na prowadzone projekty i zespoły osadzone u klienta, a nie na małe strony internetowe o z góry ustalonym zakresie.
Co klienci mówią o współpracy z Redberry?
„Imponująca jest [ich] szeroka wiedza i zaangażowanie całego senior managementu.” — Geoff Brooks, CEO, Alpha Beta Partners Ltd
„Naprawdę doceniliśmy wysoką jakość ludzi i troskę widoczną w całej organizacji.” — Jud Mackrill, CEO, Milemarker
„Zespół doskonale nadaje się do samodzielnej pracy i ma umiejętność działania na podstawie wyznaczonego celu, bez potrzeby bardzo szczegółowego specyfikowania wszystkiego.” — Samuel Ciaramilaro, Owner, SC Codecraft
Recenzenci zgłaszają sporadyczne opóźnienia względem harmonogramu. Powtarzające się zastrzeżenie jest jednak takie, że Redberry komunikuje to transparentnie i sprawnie nadrabia zaległości, więc warto traktować to raczej jako argument za naleganiem na widoczne śledzenie kamieni milowych niż powód, by rezygnować ze współpracy.
Dlaczego firmy wybierają Redberry?
Status Dual Premier Tier w Laravel oraz oficjalne partnerstwo z Vue sprawiają, że Redberry szczególnie dobrze sprawdza się przy stosie Laravel + Vue, podczas gdy większość agencji ma potwierdzone kompetencje tylko w jednej z tych technologii albo w żadnej.
Sposób opodatkowania outsourcingu oprogramowania w Gruzji daje realną przewagę cenową: od 25 do 49 USD za zespół o takich kwalifikacjach jest trudna do znalezienia gdzie indziej.
Model staff augmentation pozwala włączyć doświadczonych programistów Laravel i Vue do twojego istniejącego zespołu, co dobrze sprawdza się w firmach, które mają już własne przywództwo inżynierskie.
Udokumentowane doświadczenie w silnie regulowanym sektorze usług finansowych, w tym przy systemach zgodnych z wymogami FCA, z niezmiennymi ścieżkami audytu i deterministycznymi obliczeniami finansowymi.
Klienci podkreślają, że zespół dobrze odnajduje się w pracy opartej na celach zamiast na wyczerpujących specyfikacjach, co jest przydatne, gdy wymagania wciąż się zmieniają.
Cogniteq
Cogniteq to software house z biurami w Ząbkach w Polsce i na Litwie, działający od 2005 z ponad 150 specjalistami zatrudnionymi na pełen etat. Firma podaje, że ma ponad 300 zrealizowanych projektów dla ponad 100 klientów w ponad 30 krajach, obsługując Europę, USA, Kanadę i Azję. Jej oferta usług jest wyraźnie skoncentrowana na mobile: tworzenie aplikacji mobilnych stanowi 75% jej pracy, a resztę stanowią IoT, tworzenie aplikacji webowych i oprogramowanie na zamówienie. Specjalistyczne kompetencje obejmują machine learning, AR/VR, IoT i live streaming.
Cogniteq nie figuruje w katalogu partnerów Vue. Na swojej liście technologii frontendowych wymienia jednak Vue.js obok Reacta, Angulara i JavaScriptu na swojej stronie poświęconej tworzeniu aplikacji webowych, więc te kompetencje są realne i deklarowane przez samą firmę, ale to jeden z frameworków w szerokim zestawie narzędzi, a nie specjalizacja. Tym, co wyróżnia Cogniteq, jest zgodność z przepisami: firma przeszła audyt SOC 2 Type 2 i ma certyfikaty ISO/IEC 27001 oraz ISO 9001:2015 — czym może pochwalić się bardzo niewiele agencji tej wielkości.
Przykładowy projekt Cogniteq
Liga niemieckich klubów piłkarskich zleciła Cogniteq ulepszenie istniejącej aplikacji mobilnej dla kibiców oraz stworzenie nowych aplikacji na iOS i Androida do wewnętrznego użytku menedżerów PR klubów. Aplikacja dla kibiców zyskała nowe funkcje i usprawnienia UX, które zwiększyły zaangażowanie, a nowe narzędzie wewnętrzne koordynowało działania PR między klubami i utrzymywało spójność komunikacji w całej lidze. W projekcie wykorzystano Java, Objective-C, RxJava, REST, AFNetworking i Dagger, więc był to projekt mobilny, a nie oparty na Vue. Opis przypadku opublikowano na stronie Cogniteq.

Ile kosztuje tworzenie aplikacji webowych w Cogniteq?
Publikowana średnia stawka godzinowa Cogniteq wynosi od 50 do 99 USD przy minimalnej wartości projektu 10 000 USD, a w tym zestawieniu firma ma też najwyższą łączną ocenę kosztów w Clutch — 4,9 na 5. Najczęstsza wartość projektów to poniżej 49 999 USD w 18 recenzjach — wyraźnie mniej niż w przypadku Monterail, Curotec czy Redberry, co wskazuje na portfel zleceń oparty głównie na mobilnych projektach o zdefiniowanym zakresie i dedykowanym modelu współpracy z deweloperami, a nie na wieloletnich pracach platformowych.
Co klienci mówią o współpracy z Cogniteq?
„Byliśmy pod wrażeniem kultury pracy Cogniteq i ich stałej dostępności.” — Steven Braun, CEO, Directional GmbH
„Zespół był z nami w stałym kontakcie, odpowiadał na wszystkie nasze pytania i przedstawiał możliwe rozwiązania wraz ze szczegółowym opisem ich zalet i wad, dzięki czemu mogliśmy wybrać to, które odpowiadało naszym potrzebom i budżetowi.” — Alexander Ehm, CEO, Visions 101 GmbH
„Najbardziej wyróżniało tę firmę proaktywne podejście do komunikacji i planowania.” — Vadim Myadelets, CBDO, EnCata
Jedynym powtarzającym się zastrzeżeniem jest kwestia języka. Część klientów zwracała uwagę, że znajomość angielskiego u niektórych członków zespołu mogłaby być lepsza, więc warto to sprawdzić podczas rozmów, jeśli twój projekt zależy od niuansów komunikacji pisemnej, a nie od przekazywania zadań na poziomie pojedynczych ticketów.
Dlaczego firmy wybierają Cogniteq?
Certyfikacja SOC 2 Type 2, ISO/IEC 27001 i ISO 9001:2015 daje zespołom zakupowym i bezpieczeństwa konkretne podstawy do akceptacji, co często przesądza o wyborze dostawcy w organizacjach enterprise, zanim zostanie omówiona choćby jedna linijka kodu.
Dwie dekady działalności i stabilne zaplecze delivery w Polsce i na Litwie przy strukturze kosztowej wyraźnie niższej niż u odpowiedników z Europy Zachodniej.
Rzeczywiście duże kompetencje mobilne, dzięki którym frontend webowy w Vue oraz natywne aplikacje na iOS i Androida mogą pochodzić od jednego dostawcy.
Specjalistyczne kompetencje w obszarach IoT, AR/VR, live streamingu i uczenia maszynowego, których większość agencji stawiających przede wszystkim na web po prostu nie ma.
Najwyższa w tym zestawieniu ocena kosztów — 4,9 na 5, a recenzenci wielokrotnie podkreślają jasno określony zakres prac i otwartą rozmowę o kompromisach już na początku.
Three29
Three29 to amerykańska agencja cyfrowa założona w 2010, z siedzibą w Sacramento w Kalifornii i drugim biurem w Jacksonville na Florydzie, zatrudniająca od 10 do 49 osób. Koncentruje się na klientach B2B z branż budowlanej, architektonicznej, inżynieryjnej, produkcyjnej, spożywczej, technologicznej i SaaS, non-profit oraz prawniczej. Wśród jej klientów są m.in. Bogle Vineyards, Meta, Jackson Construction, Mark III Construction, CREtelligent, Mikuni Sushi, Basalite i Cobram Estate.
Three29 nie publikuje żadnych referencji związanych z Vue.js. Vue nie pojawia się na jego profilu w Clutch, na stronie usług ani na stronie poświęconej tworzeniu stron internetowych, a firmy nie ma też w katalogu partnerów Vue. Wynika to z miksu jej usług. Projektowanie i tworzenie stron internetowych stanowią 45% działalności, a reszta rozkłada się między kampanie pay-per-click, doradztwo AI, branding, strategię marketingową i SEO, w tym answer engine optimization. Three29 sprzedaje strony internetowe generujące leady, a framework, na którym są oparte, nie jest produktem, który firma promuje. Jeśli twój brief dotyczy wysoko konwertującej strony B2B zintegrowanej z CRM-em i wspartej działaniami demand generation, właśnie na tym polega ten fokus. Jeśli potrzebujesz specjalistów od Vue, spójrz na pierwsze trzy profile.
Przykładowy projekt Three29
McWong Inc., międzynarodowy producent sprzętu do sterowania oświetleniem z Sacramento, miał stronę legacy, po której trudno było się poruszać, która nie była dostosowana do urządzeń mobilnych i opierała się na strukturach danych backendu, które utrudniały skalowanie. Największym problemem był katalog produktów: produkty były wymienione wyłącznie numerami, co wprowadzało w błąd nawet stałych klientów.
Three29 przebudowało architekturę strony pod kątem łatwiejszego odnajdywania treści, dodając wyszukiwarkę i system filtrów, a także współpracowało z wewnętrznym zespołem McWong, aby nadać wszystkim produktom opisowe nazwy zamiast numerów katalogowych. Backend przeprojektowano z myślą o długoterminowej skalowalności, a cały projekt odtworzono zgodnie z podejściem mobile-first dla komputerów stacjonarnych, tabletów i telefonów. Współpraca nie zakończyła się na wdrożeniu: Three29 tworzy teraz wewnętrzne narzędzia, które pozwalają zespołowi sprzedaży McWong tworzyć zgłoszenia i zamówienia zakupowe bezpośrednio przez stronę.

Ile kosztuje tworzenie stron internetowych w Three29?
Three29 ma najwyższą opublikowaną stawkę na tej liście: od 100 do 149 USD za godzinę, przy minimalnej wartości projektu wynoszącej 10 000 USD i ocenie kosztowej w Clutch na poziomie 4,9 na 5. Koszty projektów wahają się od 10 000 USD do ponad 250 000 USD, a najczęstszy przedział to od 10 000 do 49 999 USD na podstawie 35 opinii. Taka kombinacja jest typowa dla zespołu z USA realizującego dobrze zdefiniowane projekty i nadal pozostaje poniżej przedziału 150–300 USD, typowego dla butikowych agencji z USA w tabeli porównawczej poniżej.
Co klienci mówią o współpracy z Three29?
„Three29 nie tylko zbudowało strony i wzięło treści, które im przekazaliśmy — pomogli nam też dopracować hierarchię komunikatów.” — LaVerne Cerfolio, VP of Marketing, Tego Inc
„Zespół zarządzający i projektowy Three29 to dobrzy ludzie. Są uczciwi, świetnie się komunikują i bardzo dobrze się z nimi współpracuje.” — Ali Bedwell, CMO, Skyline Construction
„Opowiedzieli naszą historię lepiej, niż my sami byśmy potrafili.” — Tony Hill, Esq., CEO, Move Transportation Services
Najczęściej powtarzająca się uwaga dotyczy ciągłości zespołu. Kilku klientów zgłaszało, że zmiany wśród osób zarządzających projektem wyhamowywały tempo prac, choć zaznaczali też, że Three29 szybko rozwiązywało ten problem. Zapytaj, kto będzie twoim project managerem i co się stanie, jeśli ta osoba odejdzie.
Dlaczego firmy wybierają Three29?
W pełni zespół z USA w Sacramento i Jacksonville, co rozwiązuje problemy związane ze strefami czasowymi i komunikacją, które dominują we współpracy offshore.
Dogłębna znajomość branż budowlanej, produkcyjnej i usług profesjonalnych, dzięki czemu faza discovery nie zaczyna się od wyjaśniania specyfiki twojej branży.
Tworzenie stron internetowych sprzedawane jako element programu generowania popytu, a nie jako odrębna usługa — obejmującego SEO, answer engine optimization, płatne media, branding i integrację z CRM.
Klienci regularnie chwalą przejrzystość kosztów i oczekiwań, co przekłada się na 4,9 na 5 w ocenie kosztów mimo najwyższej stawki w tym zestawieniu.
Mocne portfolio w obszarze storytellingu marki i komunikacji, przy czym kilku recenzentów zauważa, że Three29 poprawiło ich pozycjonowanie rynkowe, a nie tylko je wdrożyło.
Animink
Animink to najstarsza firma na tej liście, założona w 1998 roku w Charlotte w Karolinie Północnej jako studio animacji oraz digital ink and paint. Wraz z rozwojem internetu firma weszła w obszar usług webowych i dziś prowadzi zespół liczący od 10 do 49 osób zajmujący się web designem, tworzeniem stron internetowych, marketingiem cyfrowym i oprogramowaniem tworzonym na zamówienie. Struktura usług jest przesunięta w stronę marketingu: SEO stanowi 30% działalności, a web design i tworzenie stron internetowych po 20% każde, zaś reszta przypada na tworzenie rozwiązań AR/VR, strategię cyfrową i rozwiązania low-code. Recenzenci przypisują firmie wdrożenie niestandardowych narzędzi CRM, baz danych szkoleniowych i platform do harmonogramowania.
Podobnie jak w przypadku Three29, Animink nie publikuje informacji o kompetencjach Vue.js na Clutch ani na własnej stronie i nie jest partnerem Vue. Oferuje natomiast zdecydowanie najniższy próg wejścia w tym zestawieniu oraz doświadczenie we współpracy z małymi i średnimi producentami oraz stowarzyszeniami, które potrzebują strony internetowej wraz z hostingiem, utrzymaniem i SEO, aby mogła skutecznie działać.
Przykładowy projekt firmy Animink
Cady Bag Company, pionowo zintegrowany producent tkanin i worków polipropylenowych z Pearson w stanie Georgia, potrzebował pełnego redesignu. Strona miała działać responsywnie i prezentować pięć odrębnych jednostek biznesowych: opakowania konsumenckie, bawełnę belowaną, opakowania leno, materiały budowlane i tkaniny powlekane oraz globalną sieć sprzedaży firmy. Ten ostatni element ma znaczenie komercyjne, bo Cady kupuje materiały hurtowo i pozwala klientom zamawiać mniejsze ilości, więc strona musiała komunikować zarówno rolę dystrybutora, jak i producenta.
Animink dostarczył redesign wraz z prowadzonym na bieżąco blogiem utrzymywanym przez dział maintenance strony internetowej, a obecnie odpowiada także za hosting i pełne utrzymanie strony dla Cady Bag, a także organiczne SEO, rozpoczęte od pełnego audytu strony i firmy. Projekt został opisany na stronie Animink. To reprezentatywna współpraca: producent ze średniego segmentu rynku, funkcjonalna strona i długoterminowe utrzymanie.
)
Ile kosztuje tworzenie stron internetowych w Animink?
Animink ma tutaj najniższy minimalny budżet projektu — 5 000 USD, średnią stawkę godzinową na poziomie od 50 do 99 USD, a w Clutch ocenę kosztów 4,8 na 5. Najczęstsza wartość projektu to poniżej 10 000 USD na podstawie 28 recenzji, przy czym część klientów wydawała od 10 000 do 59 999 USD. To plasuje Animink w innym segmencie rynku niż pozostałe firmy z tej listy i czyni ją jedyną pozycją tutaj, której typowa współpraca mieści się poniżej dolnej granicy przedziału referencyjnego dla MVP.
Co klienci mówią o współpracy z Animink?
„Tolerują nasz chaos, co bardzo doceniamy.” - Molly Hale, dyrektorka marketingu i komunikacji, Geenex
„Wsłuchali się w to, co chcieliśmy osiągnąć, co zrobiło na nas duże wrażenie.” - Andy Rauch, przedstawiciel handlowy ds. sprzedaży zewnętrznej, Transmission Exchange Center
„Wyróżniają się w zarządzaniu projektem; są terminowi i responsywni.” - David Carter, dyrektor IT, Mississippi School Boards Association
Jest jednak jedno zastrzeżenie, które pojawia się na tyle często, że warto uwzględnić je w planowaniu. Choć Animink jest promowany jako firma z Charlotte, kilku klientów zgłaszało utrudnienia w komunikacji wynikające z różnicy czasu z jego zespołem offshore. Jeśli zależy ci na sprawnej, codziennej reakcji, od razu ustal, które prace są realizowane w Karolinie Północnej, a które nie.
Dlaczego firmy wybierają Animink?
Już minimalny budżet od 5 000 USD i typowy projekt poniżej 10 000 USD sprawiają, że Animink jest dostępny dla budżetów, które większość agencji z tej listy odrzuciłaby od razu.
Dwadzieścia osiem lat działalności to rzadko spotykana ciągłość jak na firmę tej wielkości, co widać w długotrwałych relacjach z klientami opartych na stałych umowach na hosting i utrzymanie.
Tworzenie stron, hosting, utrzymanie i organiczne SEO zapewnia jeden dostawca, co odpowiada organizacjom bez wewnętrznego zaplecza technicznego.
Recenzenci wielokrotnie opisują zespół jako elastyczny i cierpliwy wobec klientów, których wymagania na początku nie są jeszcze jasno określone.
Możliwość tworzenia niestandardowego oprogramowania wykraczającego poza proste strony wizytówkowe, w tym narzędzi CRM, baz danych szkoleniowych i platform do planowania dopasowanych do konkretnych potrzeb operacyjnych.
Co wyróżnia świetną firmę zajmującą się tworzeniem oprogramowania we Vue.js w 2026 roku?
Świetną agencję Vue w 2026 roku definiuje już nie tyle to, czy potrafi zbudować komponent, ile to, czy ma jasno określone stanowisko co do kierunku rozwoju frameworka. Vue 3 jest dojrzałe i ustabilizowane, więc czynniki różnicujące przeniosły się gdzie indziej.
Zacznij od kwestii wersji. Vue 2 osiągnęło koniec cyklu życia 31 grudnia 2023 roku, i nie otrzymuje już poprawek bezpieczeństwa ani zgodności z przeglądarkami (oficjalny komunikat o zakończeniu wsparcia). Nadal korzysta z niego znacznie więcej zespołów, niż można by przypuszczać. Piąta edycja raportu State of Vue.js Report, w którym przebadano 1 428 specjalistów, wykazała, że ponad 35% pracowało przy projekcie w Vue 2 w ciągu poprzednich dwunastu miesięcy, a ponad jedna czwarta napotkała problemy podczas migracji, wskazując jako przyczyny breaking changes, aktualizacje zależności i brak zautomatyzowanych narzędzi.
To pozostawia dwie uczciwe ścieżki, a dobra agencja powie ci, na której z nich jesteś. Albo migrujesz, albo wykupujesz Never-Ending Support od HeroDevs, oficjalnego partnera zespołu Vue w zakresie rozszerzonego utrzymania, który zapewnia dalsze poprawki bezpieczeństwa z SLA na poziomie 14 dni dla organizacji, których obowiązki związane ze zgodnością z przepisami nie mogą czekać. Niezależnie od tego, kogo zatrudnisz, taka firma powinna mieć za sobą przynajmniej jedną kompleksową migrację z Vue 2 do Vue 3. Migracja Gradido zrealizowana przez Monterail i replatforming z Angulara do Vue wykonany przez Curotec to właśnie taki rodzaj potwierdzenia doświadczenia, o jaki warto pytać.
Następnie sprawdź, czy firma biegle porusza się po nowoczesnym toolchainie, a nie tylko zna sam framework. Chodzi o Composition API i <script setup> jako domyślny styl pisania, Pinię do zarządzania stanem, Vite jako narzędzie do budowania, TypeScript w całym projekcie oraz Nuxt do wszystkiego, co wymaga renderowania po stronie serwera albo pełnostackowej struktury. Nuxt 4 pojawił się w połowie 2025 roku z bardziej przejrzystym układem katalogu app/ , inteligentniejszym wbudowanym pobieraniem danych i lepszym wsparciem dla TypeScriptu, a od tego czasu wydano już Nuxt 4.4.
Następnie zapytaj o Vue 3.6. Wprowadza Vapor Mode, czyli strategia kompilacji, która całkowicie eliminuje virtual DOM w komponentach, które się na nią zdecydują, zbliżając wydajność do Solid.js i Svelte 5, a także obejmuje pełne przepisanie systemu reaktywności opartego na alien-signals. Zespół, który potrafi wyjaśnić, które z twoich komponentów skorzystają na Vapor Mode, a które nie, myśli o twojej aplikacji, zamiast powtarzać informacje z notki o wydaniu.
Na koniec: o większości projektów i tak decydują sygnały, które nie mają nic wspólnego z Vue. Wiedza domenowa w twojej branży, udokumentowana dyscyplina dostarczania i podejście do bezpieczeństwa mają większe znaczenie niż głębokość znajomości frameworka, gdy baza kodu już działa. Certyfikaty Cogniteq — SOC 2 Type 2 i ISO 27001 — są dobrym przykładem poświadczeń, które nie mają żadnego związku z Vue, a mimo to szybciej pozwolą przejść przez etap zakupowy niż odznaka partnera.
Czy naprawdę potrzebujesz oficjalnego partnera Vue?
Często nie. Katalog partnerów Vue istnieje dlatego, że zespół odpowiedzialny za rozwój Vue rekomenduje niewielką liczbę agencji oferujących najwyższej klasy doradztwo w zakresie Vue, a ta odznaka ma znaczenie właśnie dlatego, że ma ją tak niewielu. Odpowiada jednak tylko na jedno konkretne pytanie i warto wiedzieć, czy to właśnie twoje pytanie.
Wybierz oficjalnego partnera, gdy to samo Vue jest najtrudniejszą częścią projektu. Złożone reaktywne interfejsy, zarządzanie stanem na dużą skalę, prace nad wydajnością na poziomie renderowania, migracja z Vue 2 do Vue 3 w bazie kodu, której nie możesz sobie pozwolić zepsuć, decyzje architektoniczne dotyczące SSR albo frontend, który jest produktem, a nie tylko jego warstwą prezentacji. W takich sytuacjach różnica między zespołem, który przeczytał dokumentację, a zespołem współtworzącym ekosystem jest widoczna już w pierwszym sprincie.
Wybierz agencję o szerszych kompetencjach, gdy Vue jest tylko szczegółem implementacyjnym. Strona marketingowa, platforma oparta na treściach, prosta aplikacja CRUD, projekt, w którym najtrudniejsze są integracje, wymogi zgodności, aplikacje mobilne albo generowanie popytu. W takich przypadkach płacisz premię za specjalistyczną wiedzę, z której skorzystasz może w 15% prac, a lepiej sprawdzi się partner o szerszym profilu, z dużą dyscypliną dostarczania i rzeczywistą znajomością twojej branży.
Jedna praktyczna uwaga. Zweryfikuj każdą deklarację partnerstwa bezpośrednio w oficjalnym katalogu zamiast ufać odznace w stopce strony. „Partner Vue” to określenie, którego agencje używają dość swobodnie, a rzeczywista lista jest krótka i publicznie dostępna.
Ile kosztuje tworzenie oprogramowania w Vue.js w 2026 roku?
Stawki Vue.js developerów w 2026 roku wynoszą od około 18 do 90 USD za godzinę w zależności od regionu i poziomu doświadczenia, przy czym stawki starszych specjalistów koncentrują się w przedziale 65–75 USD w Stanach Zjednoczonych oraz 27–45 USD w Europie Wschodniej. Stawki agencji rządzą się inną logiką niż stawki pojedynczych developerów, więc czytaj obie poniższe tabele łącznie, a nie osobno.
Godzinowe stawki Vue.js developerów według regionu
Region | Typowy przedział | Przedział dla seniorów | Uwagi |
|---|---|---|---|
Stany Zjednoczone | 35–90 USD | 65–75 USD | Górna granica dotyczy specjalistów od Nuxt i TypeScript |
Europa Wschodnia (Polska, Ukraina, Rumunia) | 20–65 USD | 27–45 USD | Przedział zawęził się wraz ze wzrostem podaży |
Ameryka Łacińska (Meksyk, Kolumbia, Brazylia) | 20–60 USD | 45–65 USD | Meksyk 50–65 USD, Kolumbia 45–58 USD; pokrycie godzin pracy ze strefami czasowymi USA |
Azja Południowa (Indie) | 18–55 USD | Duże zróżnicowanie | Rosnąca pula programistów Vue 3 |
Azja Południowo-Wschodnia (Filipiny, Wietnam) | 18–50 USD | Bardzo zróżnicowane | Najmocniejsze kompetencje na poziomie mid |
Stawka senior Vue developera w Polsce, Ukrainie lub Rumunii wynosi średnio około 35 USD za godzinę w porównaniu z około 71 USD za godzinę w przypadku porównywalnego specjalisty w USA, a średnia dla rekrutacji offshore w Ameryce Łacińskiej to około 52% oszczędności w porównaniu z odpowiednikami z USA.
Stawki według modelu współpracy
Model współpracy | Typowa stawka godzinowa | Najlepiej sprawdza się przy |
|---|---|---|
Firma offshore zajmująca się tworzeniem oprogramowania | 25–80 USD | Projektach wrażliwych na koszty, zespołach osadzonych w projekcie, produktach rozwijanych długoterminowo |
Butikowa agencja z USA | 150–300 USD | Zespołach krajowych potrzebujących współpracy w tej samej strefie czasowej |
Agencja enterprise | 250–500+ USD | Dużych organizacjach z wymaganiami dotyczącymi zakupów i zgodności z przepisami |
Staff augmentation | Regionalna stawka dewelopera plus marża | Istniejących zespołach inżynierskich potrzebujących większych zasobów, a nie kierunku działania |
Retainer | Obniżona uśredniona stawka | Ciągłej pracy nad produktem przy zmiennym miesięcznym zakresie |
Projekt w modelu fixed price | Uśredniona stawka plus premia za ryzyko | Ściśle określonym zakresie, który rzeczywiście się nie zmieni |
Typowe budżety projektowe
Zakres | Typowy budżet |
|---|---|
MVP realizowane przez butikową agencję | 5 000–50 000 USD |
Webowe MVP (standardowy zakres) | 18 000–60 000 USD |
Niestandardowy produkt SaaS lub portal klienta | 45 000–150 000 USD |
Korporacyjna aplikacja webowa | od 180 000 USD do 500 000+ USD |
Gdy zestawisz sześć firm powyżej z tymi liczbami, od razu widać dwie rzeczy. Po pierwsze, wszystkie cztery firmy spoza USA, a nawet te dwie z USA, publikują stawki poniżej przedziału 150–300 USD za godzinę typowego butikowego software house’u w Stanach, ponieważ stawki w Clutch to uśrednione stawki agencyjne, a nie stawki doświadczonych specjalistów, a offshore dodatkowo obniża średnią. Po drugie, rozpiętość w tej grupie to mniej więcej sześciokrotność — od dolnego pułapu Monterail do górnego pułapu Three29 — podczas gdy oceny kosztowe w Clutch różnią się między sobą o mniej niż pół punktu. Sama stawka słabo oddaje realną wartość.
Jak wybrać właściwą firmę zajmującą się tworzeniem aplikacji w Vue.js?
Przejdź przez te punkty po kolei. Większość nietrafionych wyborów agencji bierze się stąd, że kupujący zaczyna od kroku piątego.
Ustal, czy to Vue jest najtrudniejszą częścią. Jeśli projekt jest trudny ze względu na złożoność frontendu, wybierz firmy z oficjalnym partnerstwem. Jeśli trudność dotyczy integracji, zgodności z przepisami, mobile albo efektywności marketingowej, rozszerz shortlistę o mocnych generalistów.
Zweryfikuj kompetencje u źródła. Sprawdź katalog Vue Partner samodzielnie i zestaw liczbę opinii w Clutch z oceną gwiazdkową, bo 5,0 na podstawie trzech opinii i 4,7 na podstawie czterdziestu nie da się porównać.
Dopasuj model współpracy do swojego zespołu. Jeśli masz liderów technicznych i potrzebujesz dodatkowych zasobów, staff augmentation będzie tańsze i szybsze niż managed delivery. Jeśli masz cel biznesowy, ale nie masz zespołu technicznego, wybierz managed delivery i zapłać za zarządzanie projektem, którego rzeczywiście potrzebujesz.
Wyraźnie sprawdź doświadczenie z Vue 2 i Vue 3, bo wiele agencji ma duże doświadczenie z Vue, które urywa się w 2021 roku. Zapytaj, co wdrożyli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy i w której wersji.
Czytaj ocenę kosztową osobno od stawki godzinowej. Ocena kosztowa w Clutch mierzy postrzeganą wartość, a nie niski koszt, dlatego Three29 pobiera czterokrotnie wyższą stawkę niż dolna stawka Monterail, a obie firmy mają wynik powyżej 4,4.
Poznaj zespół, który będzie dostarczał projekt. Poproś o nazwiska i CV konkretnych inżynierów, którzy będą pracować nad twoim projektem, zapytaj, czy są pracownikami etatowymi czy podwykonawcami, i przy ilu innych projektach są jednocześnie przypisani.
Sprawdź, jaka rzeczywistość stref czasowych kryje się za adresem siedziby. Opinie o Animink dobrze przypominają, że adres w USA nie gwarantuje pracy w godzinach obowiązujących w USA.
Przeprowadź płatny pilotaż. Dwa do czterech tygodni realnej pracy nad rzeczywistym zadaniem powiedzą ci więcej niż dowolna liczba rozmów referencyjnych.
O co zapytać agencję Vue.js przed podpisaniem umowy?
Dziesięć pytań, które skutecznie odróżniają agencje z realnym doświadczeniem od tych, które uczą się na twoim budżecie.
W której wersji Vue będziecie budować i jakie jest wasze stanowisko wobec Vapor Mode w naszym przypadku użycia?
Pokażcie mi migrację z Vue 2 do Vue 3, którą zrealizowaliście. Co się zepsuło i ile to zajęło?
Czy jesteście w oficjalnym katalogu Vue Partner? Jeśli nie, jakie macie rzeczywiste doświadczenie z Vue?
Kto konkretnie będzie pisać nasz kod? Czy to pracownicy etatowi czy kontraktorzy i czy będą pracować dla nas w pełnym wymiarze?
Co stanie się z repozytorium, pipeline CI i dostępem do infrastruktury, jeśli zakończymy współpracę?
Jak obsługujecie zmiany zakresu w kontrakcie fixed price i jak wygląda wasz proces change order?
Jaki jest wasz standard pokrycia testami i czy pokażecie nam konfigurację CI z aktywnego projektu klienta?
Który z waszych ostatnich pięciu projektów miał opóźnienie i co wtedy zrobiliście?
Czy macie certyfikacje bezpieczeństwa istotne z perspektywy naszych obowiązków w zakresie zgodności, takie jak SOC 2 lub ISO 27001?
Jak będzie wyglądał drugi miesiąc, jeśli po pierwszym będziemy niezadowoleni?
Same odpowiedzi są mniej istotne niż gotowość do ich udzielenia. Agencja, która odpowiada wprost na czwarte i ósme pytanie, mówi ci coś realnego o tym, jak działa.
Która firma zajmująca się tworzeniem aplikacji w Vue.js pasuje do twojej mapy drogowej na 2026 rok?
Najbardziej użyteczny wzorzec w danych powyżej jest negatywny: publikowana stawka godzinowa i satysfakcja klienta z kosztów prawie ze sobą nie korelują. Monterail i Redberry publikują stawki od 25 do 49 USD i mają oceny 4,4 oraz 4,8. Three29 publikuje stawki od 100 do 149 USD i ma ocenę 4,9. Animink publikuje stawki od 50 do 99 USD przy minimum 5 000 USD i ma ocenę 4,8. Przy rozpiętości stawek rzędu sześciokrotności wszystkie oceny kosztowe mieszczą się między 4,4 a 4,9, bo klienci oceniają wartość względem tego, czego spodziewali się otrzymać, a nie względem bezwzględnej ceny. Szukanie najniższej stawki optymalizuje tę jedną zmienną, która najsłabiej przewiduje satysfakcję.
Zmienną, która rzeczywiście ją przewiduje, jest dopasowanie. Firma, która potrzebuje certyfikowanych kompetencji Vue do złożonego reaktywnego produktu, a zatrudnia agencję webową skoncentrowaną na marketingu, będzie niezadowolona niezależnie od ceny. Producent, który potrzebuje responsywnej strony za 9 000 USD z hostingiem, a wybiera oficjalnego partnera Vue z minimalnym budżetem 25 000 USD, też będzie niezadowolony — tylko z odwrotnego powodu. Ustal, jaki rodzaj współpracy faktycznie kupujesz, zweryfikuj kompetencje istotne dla tej współpracy, a dopiero potem porównuj ceny w tej grupie.
Najważniejsze wnioski
Tylko siedem agencji na świecie ma oficjalny status Vue Partner, więc większość firm promujących usługi tworzenia oprogramowania we Vue to ogólne agencje webowe. Zweryfikuj takie deklaracje na vuejs.org/partners a nie na podstawie oznaczenia w stopce.
Stawki Vue developerów w 2026 roku wynoszą od 18 do 90 USD za godzinę w zależności od regionu; w USA seniorzy kosztują od 65 do 75 USD, a w Europie Wschodniej od 27 do 45 USD. Uśrednione stawki agencji są niższe niż stawki butikowych agencji w USA, gdzie wynoszą od 150 do 300 USD.
Vue 2 osiągnęło end of life 31 grudnia 2023 roku. Jeśli nadal z niego korzystasz, masz dwie opcje: migrację albo HeroDevs Never-Ending Support, a agencja, którą zatrudnisz, powinna jasno wskazać, które z tych rozwiązań rekomenduje.
Wybierz oficjalnego partnera, gdy to właśnie Vue jest głównym wyzwaniem. Postaw na agencję o szerszych kompetencjach, gdy trudność leży w integracjach, zgodności z przepisami, rozwiązaniach mobilnych albo generowaniu popytu, a Vue jest tylko szczegółem wdrożeniowym.
W sześciu opisanych firmach sześciokrotna różnica w stawce godzinowej przełożyła się na oceny kosztów w Clutch różniące się o mniej niż pół punktu. Dopasuj model współpracy, zanim zaczniesz porównywać ceny.
FAQ o firmach zajmujących się tworzeniem oprogramowania w Vue.js



)

